بنظره شما کدام درمان بیشترین تاثیر را برای لکنت زبان دارد ؟ بسیاری از تحقیقات و پژوهش های انجام شده در این زمینه نشان میدهد که گفتار درمانی به همراه تمرین فرد دچار اختلال لکنت زبان میتواند بیشترین و بهترین گزینه تاثیر گذار باشد .

کلینیک دکتر خزائی سالهاست که به صورت تخصصی خدمات گفتار درمانی لکنت زبان بزرگسالان را ارائه میدهد . اگر به دنبال یک کلینیک گفتار درمانی لکنت زبان بزرگسالان هستید مرکز گفتار درمانی دکتر خزائی میتواند گزینه مناسبی برای شما عزیزان باشد . 

متخصص آسیب‌شناس گفتار و زبان می‌تواند نوع لکنت زبان و بهترین روش درمان لکنت زبان مطابق با نیازهای شخص را تعیین کند. گفتاردرمانی در برقراری ارتباط مؤثر و بهبود روند گفتار به شخص کمک می‌کند.

علاوه بر گفتاردرمانی امکان دارد از روش‌های دیگری شامل درمان شناختی- رفتاری و تجهیزات بازخورد شنوایی تاخیری نیز استفاده شود؛ چرا که جهت درمان افراد مختلف بایستی روش‌های درمانی متفاوتی به کار برده شوند.

یکی دیگر از جنبه‌های گفتاردرمانی در بزرگسالان، کاهش اضطراب و افزایش اعتماد به نفس به منظور صحبت کردن با دیگران می‌باشد.

متخصص گفتاردرمانی جهت تقویت مهارت‌های گفتاری به شخص کمک می‌کند تا لکنت زبان سبب بروز مشکل در روند طبیعی زندگی نشود.

یکی از موثرترین روش‌ها جهت رفع لکنت زبان، آهسته صحبت کردن می‌باشد. عجله کردن در زمان بیان جملات می‌تواند سبب بروز لکنت شود. تنفس عمیق و آهسته صحبت کردن به رفع لکنت زبان کمک می‌کند.

شما عزیزان میتوانید به منظور درمان لکنت زبان بزرگسالان به ما مراجعه فرمایید .

تمرین مکالمه و صحبت کردن با دوستان نزدیک و یا افراد خانواده در محیطی آرام سبب افزایش آرامش و اعتماد به نفس شخص در زمان بیان جملات می‌شود و در رفع لکنت زبان مؤثر است.